Εκδηλώσεις & Σεμινάρια

Διάλεξη στα πλαίσια του ΠΜΣ "Εφαρμοσμένη Οικονομική & Ανάλυση Δεδομένων" ΤΟΕ

Στα πλαίσια του Π.Μ.Σ “Εφαρμοσμένη Οικονομική & Ανάλυση Δεδομένων ”του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών θα πραγματοποιηθεί διάλεξη την Παρασκευή  11/06/2021 και ώρα 17.00 με θέμα  A Domino Theory of Regionalism RevisitedThe Role of Homogeneity/Heterogeneity in Institutions ” από τον καθηγητή Δρ. Thanasis Stengos (University of Guelph, Canada)

Αγαπητές (-οί)

Στα πλαίσια του Π.Μ.Σ “Εφαρμοσμένη Οικονομική & Ανάλυση Δεδομένων ”του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών θα πραγματοποιηθεί διάλεξη την Δευτέρα 24/05/2021 και ώρα 16.00 με θέμα  Monte Carlo methods for teaching Asymptotic Theory ” από τον καθηγητή Δρ. Riccardo (Jack) Lucchetti  (Università Politecnica delle Marche, Italy)

Διάλεξη στα πλαίσια του ΠΜΣ "Εφαρμοσμένη Οικονομική & Ανάλυση Δεδομένων" ΤΟΕ

Στα πλαίσια του Π.Μ.Σ “Εφαρμοσμένη Οικονομική & Ανάλυση Δεδομένων ”του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών θα πραγματοποιηθεί διάλεξη την Δευτέρα 17/05/2021 και ώρα 16.00 με θέμα  Crime in the Era of COVID-19: Evidence from England” (Crime in the Era of COVID-19: Evidence from England by Kyriakos C.